Mitsubishi araba anahtar vasıta anahtarımızın içindeki çip kontak da ki anten yardımıyla beyin ile yazışma sağlayarak anahtarı tanıma sistemidir. Bu hırsızların işlerini zorlaştıran bir sistem olduğundan 1990 sonrası araba ve motosikletlerde kullanılmaya başlamıştır. Araç sahipleri otomobilleri immobilizer arızası vermeden veya anahtar kaybolmadan yedek anahtar yaptırmalıdır.

Eğer elinizde aracınızı çalıştıracak tek anahtar var ise her an risk altındasınız. Bundan dolayı yedek anahtar kaybolursa veya immobilizer arızası vermesi niteliğinde işler çok zorlaşacaktır, buna paralel olarak da yedek anahtar çıkartma fiyatı da artacaktır. Alacağımız minik tedbirler ile geri dönüşü olmayan büyük arızalardan kurtulabiliriz. Buna bir misal olarak bazı araç kumanda kapları oldukça sık yıpranır ve delinir. Bu yıpranan yerlerden rutubet veya sıvı girmesi niteliğinde korozyon kaynaklanır bu da kumandanızın bozulmasına sebep olur. Bu gibi sorunların yaşanmaması için Emin oto firmamızda Mitsubishi oto anahtar işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Güvenilir ve Hızlı Mitsubishi Oto Anahtar İşlemleri

Araç anahtarının bozulmasını önlemek için Mitsubishi araba anahtar işlemlerini yaptırmak gerekir. Ayrıca otomobil sahiplerinin büyük anahtar taşımak istememeleri buna çözüm olarak anahtarları sustalıya çevirmektir. Ayrı ayrı olan kumanda ve anahtarlarınız birleştirerek tek bir yerde toplanmasına imkân verir. Kimi otomobil modelleri kartlı sistemleri kullanmayı tercih etmişler.

Kart tipinde anahtarları kullanırken arka cepte taşımamaya dikkat edilmelidir. Çünkü kırılma olasılığı oldukça yüksek bu kartların, gösterge de kart okunamadı kart pilini değiştirin uyarısı çıkar. Pilini değiştirdiğiniz biçimde tekrar uyarı çıkıyorsa kart arızası bulunduğunu gösterir. Bunun tamiri mümkündür öncelik pres baskı olduğundan kesilerek açılır arızası giderildikten sonrasında yeni bir kumanda kabının içine koyulur. Mitsubishi araba anahtar ve kumandaların yedeğini yaptırır, arızalarını giderirsek bizleri yarı yolda bırakmazlar.

Bir yorumda bulun