Mini oto yedek anahtar adından da anlaşılacağı üzere arıcınızın yedek anahtarıdır. Aracınızı kilitleyip açabilir aynı zamanda da çalıştırabilir. Esas ana anahtardan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Oto yedek anahtar marka ve modele göre farklılık göstermektedir. Günlük hayatımızda gittikçe daha da önemli bir yere sahip olan araçlar yaşantımızın çok önemli bir parçası haline gelmiştir. Durum böyle olunca da araçlarını çalıştırmak için kullanmış olduğumuz anahtarlarda oldukça önem arz etmektedir. Sürekli elinizde ve aktif olarak kullanıldığından dolayı oto anahtarların yıpranması daha erken olmaktadır. Aracınızın anahtarı ile bir de mini oto yedek anahtar bulunmaktadır.

Mini Oto Yedek Anahtar Temin Etmek

Oto anahtarların kullanımına ve yıpranmasına bağlı olarak yarı yolda kalabileceğinizden Oto yedek anahtar büyük önem taşımaktadır. Anahtar temininizi ve oto anahtarınızın yapılması gereken tadilat işlemlerini son dakikaya bırakmamanız işlerinizin aksamaması için sizin lehinize olacaktır. Ancak unuttuğunuzu ya da ihmal ettiğinizi varsayarsak bu sizin için çok daha maliyetli olacaktır. En beklemediğiniz bir anda yarı yolda kalabilirsiniz. Bu da tam olarak yağmurdan kaçıp doluya tutulmaya eşdeğer bir durumdur. Sadece anahtarınızı yaptırmak ya da mini oto yedek anahtar temin etmek varken aracınızı çekici yardımı ile oto anahtarcıya çektirmek ya da oto anahtarcıyı aracınızın yanına götürmek zorunda kalabilirsiniz.  Bu durum hem zaman kaybı hem de daha maliyetli olmaktadır.

Mini Oto Yedek Anahtar Yaptırmak

Aracın yedek anahtarının bulunamaması kasko için problem oluşturabilmektedir. Aracınızın yedek anahtarını yetkili servisten çıkarabileceğiniz gibi oto anahtarcılardan da yaptırabilirsiniz. Yetkili servislerin fiyatları biraz yüksek olduğundan oto anahtarcıları tercih edebilirsiniz. Anahtar yaptırma maliyeti marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Hem maddi olarak daha fazla ödeme yapmamak için hem de araçsız günlük iş akışınızda sıkıntı yaşamamak için ana anahtarınızın yanında mutlaka mini oto yedek anahtar da çıkartmayı ihmal etmemelisiniz.

Bir yorumda bulun