Mini oto anahtarcı ya da bilinen yaygın ismi ile oto çilingircisi, kaybedilen yada unutulan anahtar için müşterilerine hizmet veren bir meslek koludur. Oto anahtarıcısı, müşterilerin anahtarlarını araç içinde unutmuş yada kaybetmişse araç kapılarını açarak erişim hizmeti sağlayabilir. Bunların dışında uzaktan kumanda edilen anahtarları ve transponder anahtarlarını programlayabilir, isteğe göre yeniden programlayabilir, araç anahtarlıklarını onarım işini yapabilir ayrıca araç için yeni bir anahtar sağlayabilirler.

MİNİ OTO ANAHTARCI GÖREVLERİ

Mini Oto anahtarcı anahtarı kayıp olan aracın kapılarını açmakla kalmayıp aracın kilitlerini de değiştirebilmektedir. Bir oto anahtarcısı şu hizmetleri verebilmektedir.

  • Kapı donanımının kurulumunu yapmak
  • Kapı donanımımın gerekirse onarımını yapmak
  • Kapı donanımını değiştirmek
  • Araç kilitlerinin kurulum, onarım ve değişimini yapmak
  • Tuşlu anahtarların onarımını ve değişimini yapmak
  • Yüksek güvenliğe sahip kilit hazırlamak
  • Güvenlik kombinasyonlarını hazırlamak
  • Anahtar sistemlerini hazır hale getirmek

MİNİ OTO ANAHTARCI İŞLEVLERİ

Bir oto anahtarıcısı en küçük donanımdan en büyüğüne kadar olan donanımlarda her türlü parçanın işlevini bilmek, sorununu tespit etmek ve onarımını yapmak durumundadır. Zaman içerisinde gelişen teknoloji ile birlikte oto anahtar da bambaşka bit boyuta ulaşmıştır. İlk zamanlarda normal anahtarken günümüzde artık uzaktan kumanda işlevine dahi sahip olmuştur. Aracın birçok elektronik özelliği bu anahtar kumandalardan yapılabilmektedir. Oto anahtar ilk olarak uzaktan düğme ile aracın açılması ile teknolojik boyuta geçmiştir. Daha sonrasında zaman içerisinde ki hızlı gelişmeye ayak uydurmuştr. Günümüzde birçok anahtar çeşidi bulunmaktadır. İstereniz yetkili servislerde dilerseniz oto anahtar çilingir işini yapan yerlerde, anahtarınız zarar gördüğünde yaptırabilir ya da yenisini çıkartabilirsiniz. Her marka ve modelin oto anahtarı ayrıdır. Hepsini mini oto anahtarcı da yaptırabilirsiniz.

Bir yorumda bulun