Mini Oto anahtar aracı aldığınız an itibari ile araç ile birlikte size evrilen bir araç parçasıdır. Zaman içerisinde teknolojinin gelişimi ile araç anahtarları da büyük bir yol kat etmiştir. İlk başlarda araç anahtarları basit bir şekilde iki tarafında da çeltikler bulunan şekilde üretilmekteydi. Ancak günümüzde çok farklı versiyonlarda araç anahtarları bulunmaktadır.

OTO ANAHTAR GELİŞİMİ

Gelişen teknoloji sayesinde araç anahtarları yalnızca aracı açıp kapatmakla kalmayıp aynı zamanda aracın bir çok elektronik aksamına da müdahale eder hale gelmiştir. Özellikle yeni modellerde yalnızca anahtar özelliği değil aracın alarm siste mide bu anahtarlara sığdırılmıştır. Tüm bu teknolojik gelişmelerin ilk adımını aracın uzaktan kumanda yöntemi ile açılmasıyla başlamıştır. Bu alarm sisteminin farklı araçlar üzerinde devreye girmemesi için özel kodlar hafızasına kodlanmıştır. Bu o dönemlerde büyük bir teknolojik gelişim sayılıp insanları oldukça heyecanlandırmıştır. Klasik düz oto anahtar artık günümüzde hiç kullanılmayıp tarihin tozlu sayfalarında yerini almıştır. Yeni anahtarlar sustalı kompakt şekil ile yapıldığından kolayca katlanabilir oluşu ile büyük bir kolaylıkta sunmuştur. Bu anahtarların en büyük özelliklerinde biri de hafızalarına özel olarak kod girildiğinden hırsızlık ve çalıntı gibi durumlarda büyük bir güvenlik sağlamaktadır.

OTO ANAHTAR SEÇENEKLERİ

Mini Oto anahtar gruplarını genel olarak 3 başlık altına toplamak mümkündür. Bunlardan ilki elbette ki klasik oto anahtar çeşidi olan ili tarafı çeltikli anahtardır. Çok uzun senelerden beri artık bu anahtar üretilmemektedir. Bir diğer kullanılan model ise kumandalı olan oto anahtar çeşididir. Hala kullanılmaktadır. En üst seviyede ki oto anahtar ise sustalı olan modeldir. Bu anahtar en üst seviyede ki teknolojiye sahiptir. Aracın özelliğinde bulunan elektriksel özellikle bu anahtar sayesinde devreye alınıp çıkarılabilmektedir.

Bir yorumda bulun