Mini oto anahtar kopyalama günümüzde bir çok araç marka ve model bulunduğundan her birinin ayrı ayrı anahtar tipi ve çipleri bulunmaktadır. Kimi araçlar akıllı anahtarla start stop şeklinde çalıştırılmakta, kimileri ise eski düzenek denilen anahtarın yuvaya sokulması şeklinde olmaktadır. Bu ayrım yapıldıktan sonra anahtarın uç kısmında bulunan metal işlenir, ardından immobilizer çipini aracın beynine kayıt etmek için diagnostic cihazlarına bağlayarak girişler kayıt edilmektedir.

OTO ANAHTAR KOPYALAMA VE GÜVENLİK

İmmobilizer sistem otomobillerin araç çalıştırma sistemine yerleştirilen elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir. Bu parça tamamlanmadan motorun çalışması mümkün değildir. Bu sebepten ötürü immobilizer sisteme sahip olan araçlarda düz kontak yapılamaz ve çalınması da bir o kadar zordur. Mini oto anahtar kopyalama her marka ve modele has olduğundan aracınıza özel olarak oto anahtar işini yapan yerlerde rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Yetkili servislerde oto anahtar kopyalama yapılmaz. Orada eğer anahtarınızı kaybettiyseniz kaskodan yenisini yaptırabilirsiniz.

MİNİ OTO ANAHTAR KOPYALAMA NASIL YAPILIR ?

İlk olarak oto anahtar kopyalamak istiyorsanız eğer aracın ruhsatı ve ruhsat sahibi gereklidir. Eğer ki ruhsat sizin adınıza kayıtlı değil ise vekaletname ile gelmeniz gerekmektedir. Şirket adına kayıtlı ise araç bu sefer de imza sirküleri, kimlik ve ruhsat fotokopisi gereklidir. Güvenlik açısından bu bilgiler mutlaka alınmaktadır. Aracın mutlaka anahtar kopyalanacağı yerde olması gereklidir. Çünkü anahtar ve yedek anahtar araca tanıtılıp kayıt ettirilecektir. Anahtarı elinize alıp mini oto anahtar kopyalama için gittiğiniz takdirde işiniz hallolmaz. Yukarıda bahsedilen evraklar ve araç yanınızda olmalı. Çok uzun süren bir işlem değildir. Yaptıracağınız yeri öncesinde arayarak hem bilgi alıp hem de ellerinde aracınızın markasına ait anahtarın olup olmadığını sorarsanız daha hızlı yol almış olursunuz.

Bir yorumda bulun