Araba anahtarı çoğaltma da tahmin edileceği üzere özel cihazlar bulunmaktadır. Her aracın, her markanın ve her modelin yazılımı ve mühendislik birimi ve güvenlik duvarları farklı farklıdır. Tabi bu durum tamamen aracın güvenliği ile alakalıdır. İşinde uzman olan kişiler her aracın immbilizer yapısına hakimdir. Hangi marka araç gelirse gelsin ona göre hazırlığını yapıp aracın başına geçer.

Mini araba anahtarı çoğaltma da eğer kopyalama ve çoğaltma işlemi yanlış ya da hatalı yapılırsa araç çalışmaz. Kodlama doğru yapılmış ise eğer uzaktan kumanda devreye girer ve araç çalışır.

ARABA ANAHTARI NASIL ÇOĞALTILIR?

Çoğaltma işleminin aracınız için herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aksine araç ana anahtarınızın başına bir iş gelmesi, kaybolması ya da çalışmaması durumunda sizin için çok büyük bir kolaylık olacaktır. Araba anahtarı çoğaltma da en önemli etkenlerden biri hiç şüphesiz kullanılan cihaz ve makinelerin önemidir. Orijinal parçayı tercih eden servisleri tercih etmeniz her zaman sizin lehinize olacaktır. Makine ve cihazlar çok farklılık göstermektedir. Tek bir cihaz ile tüm araçların anahtar kopyalama işi yapılmaz. Mini araba anahtarı çoğaltma hiç istisnasız bir şekilde hepsinin motorunun beyni ile ilgisi bulunmaktadır. Bunun sebebi de motor beyni üzerine yazılmazsa araba kesinlikle çalışmaz. Anahtarı hiç bulunmayan araçlarda ise motor beyni sökülüp aracın bilgileri alınabilmektedir.

ARABA ANAHTAR ÇOĞALTMA NEDEN YAPTIRILMALI?

Aracınızın anahtarından bir taneye daha sahip değilseniz en kısa sürede yaptırıp kendinizi güvene almanız özellikle tavsiye edilir. Araba anahtar çoğaltma işlemini güvenebileceğiniz işinin ehli olan ve en önemlisi orijinal parçaları kullanan servis ve oto çilingirlerde yaptırabilirsiniz. Her marka aracın mini araba anahtarı çoğaltma bedeli farklılık göstermektedir

Bir yorumda bulun