Otomatik anahtar teknolojisi ikiye ayrılır: uzaktan kumandalı ve uzaktan kumandasız. Uzaktan kumanda, uzaktan kumandasız anahtar da bir çipe sahiptir. Uzaktan kumandalı anahtar arabanın kapısını uzaktan açmak için kullanılırken, anahtarın içindeki çip arabayı çalıştırmak için kullanılır. Yani uzaktan kumandalı bir araba anahtarında ayrıca arabayı çalıştırmak için bir çip bulunur. Bu çipler, immobilizer sistemi olarak bilinen elektronik bir beyin tarafından kontrol edilir. Çok hassas bir sistem olan immobilizer ile bu elektronik fiş hasar görürse ya da kaybolursa aracınızı çalıştıramazsınız. Bunun önüne geçmek için Chevrolet oto anahtar kopyalama ve çoğaltma işlemi yaptırmalısınız.

Anahtarın otomatik olarak kopyalanabilmesi için bu anahtarın immobilizasyon sisteminin de kopyalanması gerekir. Bu nedenle yazılım gerektiren bir kopyalama işlemi vardır. Anahtarda immobilizer bulunmasının temel nedeni, anahtarın kopyalanmamasını ve dolayısıyla aracın çalınmamasını sağlamak olsa bile, bu işlem bir çelişki oluşturabilir. Chevrolet oto anahtar kopyalama ve çoğaltma işlemlerini uzman firmalarda yaptırmalısınız.

Güvenilir Hizmet ile Chevrolet Oto Anahtar Kopyalama ve Çoğaltma

Chevrolet oto anahtar kopyalama ve çoğaltma işlemlerini Emin oto firmamızda güvenilir içimde çözüme ulaştırabilirsiniz. İkinci bir oto anahtar ihtiyacı, sigorta şirketlerinin ihtiyaçlarından ve gereksinimlerinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak sigorta şirketleri, aracın çalınması durumunda her iki araba anahtarını da mağdurdan talep etmektedir.

Araç anahtarlarından birinin kaybolması durumunda sigorta şirketleri, birisinin anahtarı çalmasından kaynaklanan hırsızlığı dikkate alarak, hırsızlık durumunda ödeme yapmaktan kaçınabilmektedir. Bu özel durumda, sözleşmeye ek bir ücret karşılığında önemli bir kayıp maddesi eklenebilir. Bu bağlamda, araba için ikinci bir anahtarın olması önemlidir. Bu olası durumun yaşanmaması adına Emin oto güvencesiyle Chevrolet oto anahtar kopyalama ve çoğaltma işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Bir yorumda bulun