BMW oto anahtar bayiden talep edildiğinde oldukça maliyeti yüksek olabilmektedir. BMW bayi aracınızın şasi numarasına uygun anahtarı sipariş eder ve elinize 2-3 iş gününde geçer. Oto anahtar hizmeti veren yerler ise anahtarınızı birkaç saat içerisinde teslim edebilir. Hatta kayıp bir anahtar yaptırmıyorsanız, mevcutta kullandığınız anahtarın yedeğini yaptırıyorsanız bu işlem daha kısa sürer.

Araba anahtarı değiştirme işlemi, yeni araba anahtarının, vericinin aracınıza yanıt vermesini sağlayacak belirli bir birleşimi kullanarak programlanmasını içerebilir. Araba anahtarı programlama süreci aracınızın yılına, markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Bazı marka araçların programlanma süresi daha kısayken bazı markalarda bu süreç uzayabilmektedir.

BMW Oto Anahtar Çipleri

Yeni nesil araçların hemen hemen hepsinin anahtarları akıllı bir yonga setine sahiptir. Bu yonga setleri yani diğer bir deyişle anahtar çipleri aracınıza özel şekilde BMW oto anahtar hizmeti veren yerlerde programlanır. Orijinal anahtarlar aracınızın şasi numarasına özel olarak programlanmıştır ve aynı şasi koduna sahip olmayan hiçbir anahtar aracınızı açamaz.

BMW oto anahtar çiplerinin programlanması ve aracınıza uygun hâle getirilmesi en az bir saatlik bir süreyi kapsamaktadır. Yedekleme ve anahtar çoğaltma işlemleri daha kısa sürebilmektedir. Yeni programlanan anahtarlar araca tanıtılmalı ve eski anahtar bilgileri temizlenmelidir. Akıllı çipler sayesinde aynı model araçların anahtarları birbirlerini çalıştıramamaktadır.

BMW Oto Anahtar Çoğaltma Nasıl Yapılır?

Standart BMW oto anahtar çoğaltma makinesi ile kesilir. Orijinal anahtar, makinenin bir tarafında bulunur ve yeni anahtar için şablon görevi görmesi için özel bir kesme aleti ile sıralanır. Çoğaltma işlemi, her iki anahtarın da makinede aynı anda hareket ettiğini görür ve bu, orijinalle mükemmel şekilde eşleşen bir kopya anahtarın elde edilmesini sağlar.

Bir yorumda bulun