BMW oto anahtar yedekleme işlemi büyük önem arz etmektedir. Kullandığınız orijinal anahtarın başına bir şey geldiğinde bu anahtarla arabanızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu nedenle araba anahtarınızı yedeklemeniz sizin yararınıza olacaktır. Çantanızda, evinizde, ailenizden birilerinde yedek anahtar bulunması sizi yeni anahtar alma masrafından kurtaracaktır.

Yeni anahtar kopyalama işlemi kayıp anahtarlar söz konusu olduğunda oldukça masraflı olabilmektedir. Ancak yedek bir anahtar sahibiyseniz yedek anahtar kullanılarak, BMW oto anahtar yedekleme işlemi çok daha kolay gerçekleşmektedir. Kayıp anahtarlar söz konusu olduğunda anahtarın yeniden programlanması ve aracın hafızasındaki eski anahtarın silinmesi gerekmektedir. Bu da yeni anahtar programlanma işleminin uzun sürmesine neden olur.

BMW Oto Anahtar Yedekleme Neden Önemlidir?

Elinizde bulunan orijinal anahtarın yedeklenmesi, sizi büyük masraflardan kurtarmaktadır. Çünkü kaybolan bir anahtarın yeniden üretilmesi, araçla senkronize edilmesi ve programlanması maliyetli ve uzun bir süreçtir. BMW oto anahtar yedekleme bu nedenle önemlidir, sizi masraftan korur. Hâlâ yedek bir anahtarınız yoksa anahtarınızı yedeklemek için kaybolmasını beklemeyin.

Oto anahtar yedekleme işlemi oto anahtarcı da denilen oto çilingirler tarafından yapılmaktadır. Oto çilingirler anahtarları programlar ve arabanızla senkronize halde çalışmasını sağlarlar. Anahtarınızın tüm işlevlerinin doğru bir şekilde çalışması açısından bu işlemi işinin ehli, profesyonel çalışan kişilere yaptırmanız önerilmektedir.

BMW Oto Anahtar Yedekleme Ne Kadar Sürer?

Elinizde bulunan anahtarın yedeğini yaptırmak isterseniz bu kısa süren bir işlemdir. Ancak bu elinizde orijinal anahtar bulunduğunda geçerlidir. Yani BMW oto anahtar yedekleme işlemi için anahtarınız kaybolmasını beklememeli ve yedek bir anahtar yaptırmalısınız. Anahtarı kaybettiğiniz zaman araç bayilerinden yeni bir adet talep edebilirsiniz, ancak bu oldukça uzun bir süreçtir. Aracınıza uygun anahtar başka bir yerden sipariş edilir ve gelmesi en az 2 iş günü sürer.

Bir yorumda bulun