BMW oto anahtar çoğaltma Kullandığınız BMW anahtarınızı kaybedebilirsiniz ve bu tarz durumlar için yedek bir anahtar istersiniz ya da belki BMW’nizi birkaç aile üyesiyle paylaşır ve herkesin kendi anahtarına sahip olmasını istersiniz. BMW oto anahtar çoğaltma eskiden gerçekten çok basitti, aracınızın anahtarını caddede bir anahtarcı dükkânına giderek kolayca çoğaltabilirdiniz. Ancak şu an kullanılan modern uzaktan kumanda BMW anahtarları yalnızca profesyonel kişiler tarafından çoğaltılabilmektedir.

Mevcut bir BMW anahtarının çoğaltılması ve programlanması, orijinal anahtara bir şey olması durumunda çok fazla zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır. Bir bayiden yedek BMW anahtarı temin etmek kesinlikle pahalıdır ve ayrıca bu anahtarın gelmesi uzun zaman alabilir. Uzun sürmesinin nedeni, BMW’nizin şasi numarasına uygun yedek anahtar sipariş etmeleri gerektiğidir ve teslimat birkaç gün sürebilir.

BMW Oto Anahtar Çoğaltma Nasıl Yapılır?

BMW oto anahtar çoğaltma hizmeti deneyimli, nitelikli ve en önemlisi işin uzmanı kişiler veya şirketler tarafından sağlanan bir oto çilingir hizmetidir. Eşsiz bir kimlik kodu içeren anahtar, ateşleme namlusuna takıldığında anahtardan alınan kod, otomobilin üretim sırasında atanan kimlik koduyla eşleşmesi halinde aracı çalıştıracaktır. Eğer anahtar ile araç arasındaki kodlar eşleşmezse araç çalışmayacaktır.

BMW oto anahtar çoğaltma işlemi gerçekleştirilirken motor çalıştırma ve uzaktan merkezi kilitleme işlemleri aktifleştirilmeden önce immobilizer ve uzaktan kumanda işlevleri programlanmaktadır. Yani aracın tüm işlevleri ve anahtar arasındaki senkronizasyonu anahtar programlama işlemi sağlamaktadır. Eğer aracınıza ait olan kayıp veya çalınmış bir anahtarın aynısını yaptırmak istiyorsanız, eski anahtara ait veriler aracın hafızasından silindikten sonra yeni anahtar senkronize işlemi yapılabilmektedir.

BMW Oto Anahtar Çoğaltma Kim Tarafından Yapılır?

BMW oto anahtar çoğaltma işlemi “oto çilingir” ismi verilen yerlerde profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bir yorumda bulun