Oto çilingir veya oto anahtarcı gibi yerlerde gerçekleştirilen BMW araba anahtarı kopyalama işlemi yedek bir anahtara sahip olmanızı sağlar. Bu yedek anahtar ile orijinal anahtar arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Genel itibariyle orijinal anahtar ne iş görüyorsa yedek anahtar da aynı işleri görmektedir.

Anahtarınızı kaybetme, kırma veya çaldırma ihtimallerine karşın evinizde, çantanızda veya eşinizde yedek bir araba anahtarı olması size güven sağlar. Ayrıca aracı birden fazla kişi kullanıyorsa herkesin kendi anahtarı olmasını sağlar ve anahtarın kayıp olma ihtimalini biraz da olsa düşürür. Ayrıca BMW araba anahtarı kopyalama kısa süren bir işlemdir.

Araba Anahtarı Kopyalama Nedir?

BMW araba anahtarı kopyalama işlemi yapan kişi müşterilerin orijinal anahtarını alır ve verileri orijinal ile özdeş bir yedek anahtarın transponder çipine kopyalar. Araç, yeni kopyalanmış anahtar ile orijinal anahtar arasındaki farkı anlayamadığı için her iki anahtarın da motoru çalıştırmasını sağlar. Bu da asıl anahtarınızı kaybettiğinizde yedek anahtarınızı kullanabileceğiniz anlamına gelir.

İnsanlar yedek anahtar yaptırmanın önemini ancak asıl anahtarlarını kaybettiklerinde anlamaktadırlar. Orijinal anahtarınız elinizde bulunuyorsa ve yedek bir araba anahtarınız yoksa mutlaka yedek bir anahtar edinmeniz önerilmektedir. Yedek anahtara ne zaman ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz bu nedenle BMW araba anahtarı kopyalama yöntemini kullanarak yedek anahtarınızı yaptırın ve kendinizi güvence altına alın.

Araba Anahtarı Kopyalama Ne Kadar Sürer?

BMW araba anahtarı kopyalama en az 1 saatlik bir süreyi kapsamaktadır. Anahtar kopyalama ile oto çilingirler, orijinali kopyalayan yeni bir anahtar oluşturmak için aktarıcıya gömülü olan verileri kullanır. Bu yeni kopya anahtar, aracınızın bilgisayarının ayırt edemediği ve araca mükemmel bir uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Bir yorumda bulun