BMW araba anahtarı – Bir araç sahibinin en kötü kâbusu araba anahtarlarının kaybolmasıdır. Ancak böyle durumlar BMW araba anahtar hizmeti veren servisler bulunmaktadır. Bu işyerleri araba anahtarınızın aynısını, aracınızın tüm işlevlerini kullanabilecek şekilde hazırlayarak size sunarlar. Kayıp anahtarlar yerine kullanılacak yeni anahtarı programlayarak, aracınızın hafızasına kaydederler ve aracını bu anahtarla da çalışır hale gelir.

Bu tür durumlara düşmemek için araba anahtarlarınızın yedeğini hatta yedeklerini yaptırmak gerekmektedir. BMW araba anahtar hizmeti veren yerler yeni anahtar tanımlamanın yanında anahtar kopyalama ve çoğaltma işlemleri de yapmaktadırlar. Servisinizden yeni bir anahtar talep etmenize gerek kalmadan yedek bir anahtar sahibi olabiliyorsunuz, üstelik servisten daha ucuza. Model, marka ve yıla göre oto anahtar hizmetinin maliyeti değişiklik gösterebilmektedir.

Araba Anahtar Programlanması

Araba anahtarları, aracınızın hafızasında da yer alan bir kodla çalışmaktadır. Aracınızın kontağına anahtarı taktığınızda aracınızdaki ve anahtardaki kodlar eşleşir ve motor çalışmaya başlar. Bu iki kod eşleşmez ise aracınızın çalışması mümkün olmayacaktır. İşte BMW oto anahtar kopyalama ve çoğaltma işi yapan kişiler yeni anahtarları aracınıza uygun olarak programlamaktadır.

Kayıp anahtar söz konusu olduğunda aracın hafızasından kaybolan anahtarın bilgilerinin silinmesi gerekir. Silinen anahtarın yerine kullanılacak olan yeni anahtarın bilgileri araca tanımlanır. Araca tanımlanan yeni anahtar orijinal anahtarın tüm işlevlerini yerine getirir. Bu gibi sorunlar yaşamamak adına anahtarınızın yedeğini yaptırabilirsiniz.

Yedek Araba Anahtarı

Çoğu modern araçta, uzaktan kumanda veya verici olarak da bilinen elektronik bir anahtarlık, anahtar setinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bir uzaktan kumandayı değiştirmenin maliyeti, otomobil üreticisine ve tasarımın karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir. Tüm anahtarların mutlaka programlanması gerekir. Anahtarınızı kaybetmeden önce BMW araba anahtar yedeği yaptırarak bu tür masraflardan kurtulabilirsiniz.

Bir yorumda bulun