Seat oto anahtar, araba anahtarındaki bir çip ve araç içindeki beyinle iletişim kuran bir anahtar tanıma sistemi immobilizer sistemidir. Bu sistem hırsızların işini zorlaştırdığı için 1990 yılından sonra otomobil ve motosikletlerde kullanılmaya başlandı. Araç sahipleri, araç anahtarları bozulmadan veya kaybolmadan önce mutlaka yedek anahtara sahip olmalıdır.

Aracınızı çalıştırmak için yalnızca bir anahtarınız varsa, mutlaka yedek anahtar temin etmelisiniz. Bu nedenle yedek anahtarın kaybolması veya immobilizer arızalanması durumunda her şey çok zor hale gelir. Aynı zamanda servisten yedek anahtar temin etmenin maliyeti de artar. Eğer yedek anahtar sahibi olursanız, geri dönüşü olmayan ciddi olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz. Araba anahtarlarındaki bazı koruma kapları oldukça sık aşınır. Bu aşınmış alanlardan nem veya sıvı girmesi araç anahtarına zarar verir. Bu tür sıkıntıların önüne geçmek için Seat oto anahtar işlemlerini Emin oto firmamızda gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı Hizmet ile Seat Oto Anahtar İşlemleri

Araba anahtarına zarar vermemek için Seat oto anahtar işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bazı araba modelleri kartlı sistemleri tercih etmektedir. Ayrıca araç sahipleri büyük anahtarları yanlarında taşımak istemezler çünkü bu sorunun çözümü anahtarları cepte taşıma gerektirir. Cebe konulan kartlı araç anahtarları kırılabilmektedir. Bu, ayrı uzaktan kumandaların ve tuşların tek bir yerde birleştirilmesiyle oluşur.

Anahtar kartları kullanırken arka cebinizde taşımamaya dikkat edin. Bu kartlar kırılabileceğinden, ekranda kartın okunmaması sorunu yaşanabilir. Ayrıca araç, kartı okuyamadığından uyarı yazısı çıkabilir. Bu gibi durumlarda kart pilini değiştirin. Pil değiştirildikten sonra uyarı tekrar belirirse kart arızalıdır. Kart tamiri öncelikle kartın kesilip açılmasıyla başlar. Arıza giderildikten sonra yeni bir kontrol kabına yerleştirilir. Seat oto anahtar işlemleri, uzaktan kumanda yedekleme ve onarma işlemlerini Emin oto firmamızda yaptırabilirsiniz.

Bir yorumda bulun